Dzień Papieski „Blask Prawdy”

21 listopada społeczność naszej szkoły uczestniczyła w akademii poświęconej największemu z Polaków, św. Janowi Pawłowi II.

Przedstawiono życie Świętego Papieża w piosenkach Jemu dedykowanych. Oprócz piosenek deklamowano także wiersze. W prezentacji wzięli udział wszyscy uczniowie, ponieważ każda klasa przygotowała jeden utwór, który wykonała na scenie. Przedstawienie przybliżyło nam zasługi Wielkiego Papieża dla Kościoła, wskazało także na innowacyjność Jana Pawła II w posłudze na Stolicy Piotrowej. Akademię powtórzono w kaplicy w Sichowie Dużym po mszy świętej niedzielnej z udziałem rodziców i rodzin występujących.

Autor: ks. Jan Michał Łukasik