Patron szkoły

W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie i rodzice naszej szkoły zgłaszali swoje propozycje kandydatów na patrona szkoły. Wśród zgłoszonych byli poeci, pisarze, bohaterowie narodowi, sportowcy, muzycy oraz znani ludzie związani z naszym regionem i szkołą.

Spośród nich wyłoniono następujące osoby:

 Maria Firlejczyk

 Janusz Korczak

 Roman Kotlarz

 Stanisław Moniuszko

 Artur Radziwiłł

Następnie odbyło się referendum wśród społeczności z obwodu uczniów uczęszczających do szkoły, obejmujące także uczniów. Największe poparcie uzyskała kandydatura Marii Firlejczyk byłej nauczycielki i dyrektora szkoły. W dniu na posiedzeniu Rady Pedagogicznej Rada Rodziców wraz Samorządem pozytywnie ją zaopiniowała.

Dyrektor ZPOPSPiP w Sichowie Dużym zwróciła się z prośbą do Wójta Gminy o nadanie imienia szkole.