Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 – go września 2022 roku, jak zwykle po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej wkroczyliśmy w kolejny rok szkolny 2022/2023.

Rozpoczęliśmy modlitwą podczas mszy św. w kaplicy, którą odprawił ks. Proboszcz parafii Koniemłoty Michał Łukasik – nauczyciel religii w szkole.

W liturgii uczestniczyli: poczet sztandarowy szkoły pod opieką pani Marzeny Woś, uczniowie, nauczyciele, rodzice.

Oprawę muzyczną przygotował pan Gustaw Kozłowski – emerytowany organista oraz chórek: Dorota Karasińska – Kozłowska, Dorota Słomka, Barbara Odważny.

Powitanie nowego roku szkolnego odbyło się w sali gimnastycznej szkoły. Społeczność szkolna zaprezentowała hymn państwowy i szkolny.

Pani dyrektor Dorota Karasińska – Kozłowska powitała wszystkich zgromadzonych: uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, wychowanków przedszkola, zaproszonych Gości, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

W swoim wystąpieniu podkreśliła rocznicę wybuchu II wojny światowej, a uczniowie klasy szóstej Artur i Natalka wyrecytowali wiersz „Tu wszędzie jest Polska”. Poległych bohaterów uczczono minuta ciszy.

Złożyła uczniom życzenia wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu umiejętności, dobrej motywacji, sukcesów dydaktycznych, zapewniając o wsparciu i pomocy ze strony nauczycieli.

Poinformowała o realizacji zadań w ramach rządowych programów LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI, AKTYWNA TABLICA oraz o wdrożeniu celów i zadań programu poprawy efektywności kształcenia.

Zachęcała Rodziców do ścisłej współpracy ze szkołą, nauczycielami, wychowawcami w celu osiągania przez uczniów jak najlepszych efektów dydaktycznych i wychowawczych.

Podziękowała panu Wójtowi Grzegorzowi Forkasiewiczowi za dobrą współpracę, działania mające na celu poprawę warunków nauki i pracy poprzez realizację projektu inwestycyjnego „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Rytwiany”.

Na zakończenie zaprosiła uczniów, rodziców, wychowawców na pierwsze spotkania klasowe, a rok szkolny 2022/2023 uznała za otwarty.

Autor: Marzena Woś