Ślubowanie kl. I

,,Dzieci są nadzieją , która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który  nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.’’

św. Jan Paweł II

13.10.2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie klasy pierwszej. W programie przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Doroty Karasińskiej- Kozłowskiej , p. Marzeny Woś i p. Urszuli Kutyła uczniowie w wyjątkowy sposób  zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Następnie uczniowie złożyli Ślubowanie po, którym Pani Dyrektor dokonała Pasowania na uczniów przez dotknięcie ramienia kolorowym ołówkiem. Rodzice wręczyli swoim dzieciom słodkie upominki. Pani Dyrektor w przemówieniu nawiązała do ponadczasowej wartości Ślubowania i życzyła dzieciom powodzenia w osiąganiu celów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz, państwo Bożena i Andrzej Hermanowie krewni patronki, pan Gustaw Kozłowski oraz nauczyciele emeryci. Akademia wzbogacona była również częścią programu artystycznego z okazji dnia Edukacji Narodowej i Święta Patronki.

Autor: Marzena Woś

Życzymy pierwszoklasistom sukcesów w nauce i aby miłe chwile spędzone w naszej szkole na zawsze zapadły  w ich pamięci.

Załączniki: