Święto rodziny i pożegnanie klasy III

,,Trzyma początek życia"

( z poezji Z. Herberta )

Matka

Zwykła , codzienna , zabiegana

Opiekuńczy Anioł

Nauczycielka życia i przebaczającego serca

Wzorzec miłości bez warunków

Spiżowy pomnik bezgranicznego poświęcenia

Latarnia rozświetlająca ciemności zła

Punkt odniesienia w każdym czasie

Symbol nieskończonej wytrwałości

Sił niespożytych

Czuła lekarka bólu i rąk w porę podanych

Strażniczka s( pokoju )

Mamusia

Dziecko jest dla niej życiem i całym światem

Uśmiechem Matki

raduje się bezmiar Wszechświata

Jej łzy stają się płaczem Nieba

Pozostaje na zawsze

Jedna

Jedyna

Najważniejsza

Niepotrzebne dodatkowe słowa… Powyższy wiersz pani Jadwigi Szyszka, która zaszczyciła nas  swoją obecnością w naszych klasowych uroczystych obchodach wyraża wszystko co dotyczy matczynej miłości do dziecka…..Kochajmy naszych Rodziców i pielęgnujmy wszelkie wartości w ogrodzie Krainy Rodziny!

Klasa III  w pięknie przygotowanym montażu słowno - muzycznym zaprezentowała  umiejętności  recytatorskie i taneczno- wokalne. Publiczność była zachwycona popisami dzieci , na twarzach zebranych gości malowało się wzruszenie , ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Po występach rodzice otrzymali własnoręcznie upominki.

Pani dyrektor Karasińska -Kozłowska z mężem panem  Gustawem Kozłowskim dopełniła podniosłości wydarzenia swoim mini koncertem.

Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionym stole. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach -dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.  Dziękujemy Rodzicom i zaproszonym gościom za przybycie na tę uroczystość do naszej klasy, miło było Państwa gościć.

Autor: Urszula Kutyła, Marzena Woś

Filmiki: