Bezpieczna wieś - gra terenowa z KRUS

W dniu 03.06.2022 roku uczniowie klasy III brali udział w grach terenowych  „Bezpieczna wieś” zorganizowanych przez przedstawicieli  KRUS w Staszowie.

Przez zabawę dzieci zdobywały wiedzę na temat: bezpiecznej pracy w gospodarstwie, obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, środków ochrony roślin, jak również pracę przy zwierzętach.

Lato  to czas intensywnych prac polowych. Zbiór owoców i warzyw wymaga wiedzy na temat jak wykonywać to bezpiecznie bez uszczerbku na zdrowiu nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieci, które pomagają swoim rodzicom. Ale czy na pewno wszystkie prace są na równi dla dorosłych i dzieci , które nie ukończyły 16 roku życia?

Organizatorzy z KRUSU byli zachwyceni  wiedzą naszych uczniów na temat bezpieczeństwa w rolnictwie. Za udział w przedsięwzięciu i dużą wiedzę uczniowie zostali nagrodzeni  kolorowankami  ufundowanymi przez KRUS.

Autor: Marzena Woś