Konkurs Historia i Tożsamość - Polskie Symbole Narodowe

W dniu 5 maja br. uczniowie naszej szkoły z klasy V: Natalia Hopkowicz i Artur Słomka wzięli udział w Wojewódzkom Konkursie w ramach projektu "Historia i Tożsamość - Polskie Symbole Narodowe".

Hasło konkursu "Z ziemi włoskiej do Polski - Józef Wybicki - życie i działalność". Z okazji 200-lecia śmierci autora hymnu narodowego.

Organizatorem projektu było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach. Patronat honorowy objęli: senator PR Krzysztof Słoń oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Patronat medialny: TVP3 Kielce.

Uczniowie otrzymali z rąk senatora flagę państwową oraz serdeczne podziękowanie za chęć udziału w konkursie o życiu i dzialalności Józefa Wybickiego.

Autor: Lidia Albiniak