Teatr "Maska" z Krakowa

W Publicznym Przedszkolu im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym jest realizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W dniu 15 lutego 2022 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy teatru ‘’Maska’’ z Krakowa. Zaprezentowali dwa ciekawe spektakle: ‘’Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości’’ – dla dzieci z przedszkola, zaś drugi występ ‘’Prastara Książnica – Skarb i tajemnica’’ skierowany był dla uczniów z klas I – III.

Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały opowieści o bohaterach z literatury dziecięcej, a także przeżywały przygody bohaterów. Aktorzy nawiązywali z dziećmi kontakt, prowadząc rozmowy, zachęcali do udziału w scenkach. Zarówno dzieci jak i Panie nauczycielki chętnie odpowiadały na pytania, zagadki, tańczyły przy muzyce.

Przedstawione spektakle miały na celu promowanie czytelnictwa oraz świadome korzystanie z Internetu. W ciekawy sposób dzieciom została przekazana wiedza, jak literatura rozwija wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększa zasób słownictwa i że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą.

Autor: Dorota Karasińska-Kozłowska