Wycieczka do Opatowa klas I - III

29.10.2021 r  uczniowie klas I – II ZPO – PSP i P im. M. Firlejczyk w Sichowie Dużym brali udział w wycieczce do Opatowa.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Zakładzie cukierniczym OSM w Opatowie. Uczniowie poznali historie oraz proces produkcji opatowskiej „Krówki”. Mieli też warsztaty na których własnoręcznie pakowali regionalny produkt.

Następnie odwiedziliśmy hotel Miodowy Młyn, w którym odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci podzielone na cztery moduły: „Gość w hotelu” – podczas zajęć nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzania hotelu, meldowania się w hotelowej recepcji oraz wymeldowywania się. „Savoir - vivre przy stole” każdy uczestnik wycieczki zapoznał się z zasadami zachowania przy stole, nakrywania do stołu i korzystania ze sztućców.

„Gość w restauracji” podczas zajęć uczniowie poznali zasady zachowania się w restauracji, korzystania z karty dań oraz zamawiania posiłków, „Mistrz Kuchni Miodowego Młyna” – podczas praktycznych warsztatów kulinarnych uczestnicy wycieczki własnoręcznie robili pizzę. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Podziemi Opatowskich.

Autor: Anna Zgrzywa