INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Pierwszego września 2021 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022.

Licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne ZPO – PSP i P im. M. Firlejczyk w Sichowie Dużym uczestniczyli  we Mszy Św. w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej, której przewodniczył proboszcz parafii Koniemłoty ks. Jan Michał Łukasik.  Następnie wszyscy zebrani spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej, aby uzyskać niezbędne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym, które przekazała Pani Dyrektor Dorota Karasińska – Kozłowska, dzieląc się dobrym słowem i pozytywną energią. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

1 września to także ważna data dla nas Polaków. W tym dniu minutą ciszy, wierszem i piosenką uczciliśmy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej, tym samy uczestniczyliśmy w pierwszej tego roku lekcji historii i patriotyzmu.

W tym trudnym czasie staramy się być pełni nadziei i optymistycznie spoglądamy w przyszłość. Bardzo byśmy sobie życzyli, aby ten rok szkolny dał nam możliwość stacjonarnej pracy, codziennych spotkań, aby cała nasza uwaga mogła być skupiona na rozwoju i edukacji uczniów.

Autor: Anna Zgrzywa