Z pamiętnika klasy trzeciej

Miesiąc maj. Wróciliśmy nareszcie do szkolnych ławek. Z radością rozpoczęliśmy intensywną  pracę aby nadrobić zaległości po nauce zdalnej. Już wdrożeni do normalnego rytmu, postanowiliśmy, że przygotujemy się do wyjątkowego spotkania z naszymi rodzinami.

Bo… w maju – Dzień Mamy, w czerwcu – Dzień Taty, więc wypada podziękować naszym rodzicom za codzienny trud, opiekę, pomoc i za wszystko, co dla nas robią.

Z pomocą naszej wychowawczyni pani Doroty Karasińskiej – Kozłowskiej ułożyliśmy plan działania. Wybraliśmy odpowiednie teksty do recytacji i piosenki do wykonania.  W scenariusz  włączyliśmy też układy taneczne i rozważania na temat zakończenia pierwszego etapu edukacji.  Na zajęciach plastycznych  i technicznych wykonaliśmy pamiątkowe bukiety dla mam, medale okolicznościowe dla obojga rodziców. Uroczystość nazwaliśmy „Spotkanie z Rodziną”, gdyż chcieliśmy, aby przybyło do szkoły  wielu członków naszych rodzin.

8 czerwca 2021 r. sala gimnastyczna zmieniła się w bajeczny,  kolorowy ogród. Motywy dekoracyjne to oczywiście różnobarwne kwiaty z kartonu, balony – serca napełnione helem, duże bukiety łąkowych kwiatów i ziół.  Z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie uroczystości, oczywiście lekko stremowani.  Pani  wychowawczyni serdecznie powitała nas wszystkich i zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki do tańca „Toca Toca”. Potem to już wszystko poszło jak  „z płatka”. Nie zabrakło miłych niespodzianek. Pani dyrektor wraz z małżonkiem Gustawem Kozłowskim zaśpiewali dla naszych rodziców tradycyjne „Sto lat”, piękną,  starą pieśń „Na drogę życia”,  a pani Dyrektor solo wykonała piosenkę „Matko moja ja wiem”.  Nasze kochane mamy upiekły pyszne ciasta i… tort (mama Basi pani Ala Motyl). Po przedstawieniu mogliśmy usiąść, odpocząć, wspólnie porozmawiać  i poczęstować się.

Za wszystko serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, aby nasze spotkanie wypadło jak najlepiej.

Zadowoleni, radośni, szczęśliwi  z balonami w rękach wracaliśmy do swoich domów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor: Dorota Karasińska - Kozłowska