Schronisko Strzelce

Psy to wspaniałe zwierzęta, które nie tylko zajmują miejsce w naszych domach, ale i pomagają osobom chorym i niepełnosprawnym.

Dogoterapia to forma leczenia i rehabilitacji, stosowana w Polsce z powodzeniem od wielu lat. Ogólnopolski Dzień Dogoterapii przypada na 15 czerwca, w związku z czym, w tym dniu naszą szkołę odwiedził wolontariat ze Schroniska dla zwierząt "Strzelce" ze Strzelec koło Oleśnicy. Wolontariuszki opowiadały nam o przebywających w schronisku zwierzakach, procesie ich przyjmowania, opieki i adopcji do nowych domów. Potwierdzeniem wielkiego terapeutycznego działania psa może być książka autorstwa Wendy Holden pt. „Chłopiec i pies”, która opowiada o prawdziwej historii przyjaźni niepełnosprawnego chłopca i jego psa.

Panie ze schroniska zachęcały zainteresowanych psim losem do odwiedzenia Strzelec, jak również prosiły o wsparcie w formie przekazania karmy dla psów. Zbiórka karmy prowadzona jest w naszej szkole do piątku (18.06.2021 r.) na dolnym korytarzu. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Bieżące informacje ze schroniska w Strzelcach można śledzić na Facebooku:

Autor: Urszula Kutyła, Marzena Woś