Wizyta wolontariuszy ze schroniska dla psów w Strzelcach

W Szkole Podstawowej w Sichowie Dużym dnia 19.12.2019r. gościliśmy dwie sympatyczne osoby z Schroniska w Strzelcach, które opowiedziały o pracy jaką na co dzień wykonują  pracownicy schroniska.

Opowiedziały historie czworonogów, które często przeszły w swoim życiu wiele problemów, ale mają szansę na lepszy los. Spotkanie przebiegało w wielkim skupieniu, wiemy że to zasługa  pieska Angeli, która towarzyszyła pracownikom.  Piesek zrobił ogromne wrażenie na uczniach, którego można było wziąć na ręce i poprzytulać , aby dać mu ciepło, miłość i poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie na pytania, czasami trudne czasami podchwytliwe podawali prawidłowe odpowiedzi. Czworonogi potrzebują ogrom karmy, zwłaszcza że nadchodzi zima i każdy kilogram karmy jest dla zwierząt na wagę złota. Założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie, w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt.