Zimowa stołówka

Bardzo ważnym tematem realizowanym podczas zajęć świetlicowych w zimie jest "Jak pomagamy ptakom przetrwać zimę".

Głównym celem jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt.  Na podstawie filmu edukacyjnego, ilustracji ,własnych doświadczeń wychowawcy świetlicy przeprowadzili rozmowy na temat "Jak dokarmiać mądrze ptaki". Uczniowie dowiedzieli się co ptaki lubią jeść, jakie pokarmy im szkodzą, gdzie umocować karmnik, żeby ptaki były bezpieczne oraz kiedy zaczynamy i kończymy dokarmianie. Dzieci mają okazję obserwować przez okno w świetlicy ptaki przylatujące do karmnika, w którym nie brakuje ziarenek słonecznika i orzechów.  Zima jest czasem, kiedy zwierzęta muszą walczyć o przetrwanie i dlatego powinniśmy im pomagać.

Autor: Leonarda Stawiarz