Pasowanie na Świetliczaka

W dniu 5 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie nowo przybyłych dzieci, ale także stworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Po powitaniu wszystkich uczestników  przez wychowawcę świetlicy, pierwszaki przystąpiły do kilku prób, m.in. wiedzy, sprawności, smaku. Po zjedzeniu plasterka cytryny wszyscy szeroko się uśmiechali i byli gotowi do dalszej zabawy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i pozytywnie przeszły wszystkie próby oraz wykazały się znajomością regulaminu świetlicy. We wszystkich zabawach pomagali starsi uczniowie. Na zakończenie, by dopełnić tradycji pierwszaki przystąpiły do ślubowania, złożyły uroczystą przysięgę oraz zostały pasowane na świetliczaka. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, grę dydaktyczną oraz słodkie upominki.
Wszystkim nowym Świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

Autor: Leonarda Stawiarz