WYCIECZKA KLAS IV-VII

W dniach 14-15 maja odbyła się wycieczka dydaktyczno- krajoznawcza do Pienińskiego Parku Narodowego.

Uczestniczyli w niej uczniowie z klas IV-VII. Dzieci i młodzież zapoznały się z urokami krajobrazu górskiego, poznały historię i walory przyrodnicze tego wyjątkowego regionu. W pierwszym dniu skorzystaliśmy z największej atrakcji – „Spływ Dunajcem”, podziwialiśmy uroki Trzech Koron częściowo płynęliśmy granicą słowacką. Następnie zwiedzaliśmy ruiny zamku w Czorsztynie i Niedzicy poznając ciekawe historie i legendy związane z tymi zabytkami. Wielką atrakcją było również odwiedzenie zapory wodnej w Czorsztynie. Mieszkaliśmy w Pensjonacie „Szczepaniakówka” w Niedzicy . W kolejnym dniu wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy zdobywać szczyt Trzech Koron - 982m n.p.m., wszyscy dzielnie znieśli 5 godzinną wspinaczkę! Nasz trud został nagrodzony przepięknymi widokami na panoramę Pienin a nawet Tatr, które były widoczne z tarasu widokowego Trzech Koron. Odwiedziliśmy również Szczawnicę, spacerując po pięknej promenadzie wzdłuż Dunajca. Wyjeżdżając z gościnnych stron zabraliśmy ze sobą niepowtarzalne wspomnienia i mnóstwo wrażeń.
Wycieczkę zorganizowała Lidia Albiniak.