SZKOLNE DNI MATEMATYKI

Szkolne Dni Matematyki 23.04.2018 -26.04.2018r pod hasłem: „Gadżet matematyczny – uczniowie matematycznie zakręceni”.

I. 19.04.2018r apel

II. 23.04.2018r

Zgłaszanie propozycji okrzyków matematycznych – zdobywanie punktów dla zwycięskiej klasy matematycznie zakręconej

Indywidualnie: oddawanie w formie pisemnej wierszyków, piosenek, komiksów własnych o tematyce matematycznej. Maksimum 4 zwrotki, minimum 2 zwrotki.

III. 24-25.04.2018r

Konkurs dla klas:

Gadżety matematyczne - modny matematyk

konkurs klasowy - ilość przebranych uczniów

konkurs indywidualny

modny ciuch matematyczny: czapka, bluzka z elementami matematycznymi doszytymi lub wyklejonymi, kamizelka, matematyczne buty, ściagi jako ozdoby matematyczne wisiorek bryła.

W tym dniu na terenie szkoły pozdrawiamy się okrzykami matematycznymi wywieszonymi na korytarzach szkolnych.

IV. 25.04.2018r

Konkurs klasowy:Klasa wykorzystuje umiejetności matematyczne na innych lekcjach – wpis przykładów o przydatności matematyki w przekazanej klasie tabelce.

Konkurs indywidualny:

przygotowanie matematycznych pomocy dla klasy młodszej np. IV dla III-ej, uczeń z klasy VI-ej dla V itd.

(krzyżówka, gra planszowa, karty do gry np. z tabliczką mnożenia ułamkami i inne, rebus i inne pomysły )

V. 26.04.2018 r,

Konkurs drużyn klasowych dla klas IV-VII–

„Mistrz rachunków pamięciowych- liczymy na czas”

w przerwach rebusy dla publiczności.

Podsumowanie konkursów - wręczenie nagród i dyplomów.