Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej

Mamy mistrzostwo w 3 powiatach!

10.04.2018 r. szkolna drużyna piłki ręcznej klas I – III zdobyła mistrzostwo w powiatowym Turnieju Dziecięcej Piłki Ręcznej odbywającego się w ramach II edycji programu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach „Horyzonty Aktywności Fizycznej – Dziecięca Piłka Ręczna”. Głównym założeniem programu jest wspieranie rozwoju aktywności fizycznej, popularyzacja piłki ręcznej wśród najmłodszych dzieci, a także współpraca między nauczycielami wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej w tej dziedzinie. W ramach przedsięwzięcia współpracę podjęli Pan Dariusz Karasiński – nauczyciel wychowania fizycznego oraz Pani Anna Zgrzywa nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Działania nauczycieli nabierają tempa i owocują sukcesami: II miejsce w Powiatowym Turnieju Dziecięcej Piłki Ręcznej w Czajkowie (2017) oraz I miejsce w Powiatowym Turnieju Dziecięcej Piłki Ręcznej w Osieku (2018), a także awans do turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 6.06.2018 r. w Kielcach. Nasi uczniowie w tym roku okazali się bezkonkurencyjni. Rozegrali mecze z 7 drużynami z 3 powiatów: sandomierskiego, opatowskiego staszowskiego. Z każdym rokiem poziom ich umiejętności oraz motywacja do gry wzrasta, co bardzo nas cieszy. Trzymamy kciuki i życzymy sobie i im dalszych sukcesów!

Anna Zgrzywa