Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01.03.2018 roku uczniowie naszej placówki wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który został zorganizowany przez  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym.

Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 - 1963. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.Podczas uroczystości uczniowie sąsiedniej szkoły zaprezentowali postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Przedstawione teksty poetyckie, piosenki  oraz film dokumentalny pozwoliły przybliżyć  uczestnikom postać Pileckiego, jego odwagę oraz czyny, a także miłość do ojczyzny i wolności. Pani Dyrektor Dorota Karasińska – Kozłowska na zakończenie wykonała pieśń ,,Ave Maryja”, podziękowała za zaproszenie oraz podkreśliła jak ważna jest pamięć historyczna.