CYBERPRZEMOC

W piątek  26 lutego naszą szkołę  odwiedzili aktorzy krakowskiego teatru „Kurtyna”  ze spektaklem  „ Cyberprzemoc ”.

Nie było to zwykłe przedstawienie dla dzieci, ale spektakl profilaktyczny, w  którym poprzez opowiedzianą historię poruszone zostały tematy  bardzo ważne dla młodych ludzi:   uzależnienie od Internetu, poszanowanie godności każdego człowieka, podejmowanie decyzji i związana z tym konieczność przewidywania skutków oraz ponoszenia jej konsekwencji.  W dzisiejszych czasach dostęp do sieci jest czymś oczywistym. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, jakie są ciemne strony tego zjawiska? Spektakl był przestrogą dla młodych widzów. Ostrzegał przed niebezpieczeństwami, jakie daje pozorna anonimowość i wolność w sieci. Uświadomił również, że nawet w cyberprzestrzeni należy zachować się etycznie  i przyzwoicie. Trudna tematyka cyberprzemocy pokazana została w sposób bardzo przystępny i atrakcyjny dla młodego widza, co zostało zauważone w gromkich brawach. Dziękujemy aktorom teatru „ Kurtyna „ i czekamy na kolejne spotkanie.