„Pomaganie to ważne zadanie”, czyli warsztaty pierniczkowe

10.12.2018 r. w naszej szkole zapachniało pierniczkami, a wszystko za sprawą odbywających się warsztatów ze zdobienia tych smakołyków.

Uczniowie kl. „0” oraz „I” wraz z rodzicami wzięli udział w pierwszym tego rodzaju wydarzeniu w naszej szkole. W tym dniu odbyły się zajęcia otwarte pt. „Pomaganie to ważne zadanie” prowadzone przez Panią Barbarę Odważny. Ich celem było uwrażliwienie dzieci na potrzebę niesienia pomocy innym, kształtowanie postawy dzielenia się z innymi, dostrzeganie potrzebujących oraz czynienie dobra w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Pierniczki upieczone w domach naszych uczniów i ozdobione na warsztatach zostały przekazane w ramach działań wolontariackich na aukcję charytatywną na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, która w naszej szkole jest organizowana od 20 lat. Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie w naszej szkole odbywało się cyklicznie, a korzyści z nich płynące będą odbijały się szerokim echem.

Anna Zgrzywa