Z wizytą u św. Mikołaja

7.12.2018 r. uczniowie z kl. „0” oraz „I” wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Bałtowa, aby skorzystać z oferowanych przez Bałtowski Kompleks Turystyczny atrakcji.

Na miejscu na dzieci czekał już pomocnik św. Mikołaja, który zaprosił nas do zwiedzania. Pierwszym punktem była Kraina Królowej Lodu, w której nasi mali podróżnicy mogli zobaczyć fragmenty swojej ulubionej bajki opowiadającej o historii dwóch sióstr Anny i Elzy, zatańczyć z bałwankiem Olafem, a także usiąść na tronie Królowej Lodu. Następnie przewodnik zaprowadził nas na spotkanie z Panią Choinką, która prowadziła warsztaty plastyczne. Uczniowie malowali i ozdabiali gipsowe aniołki, które potem, otrzymali w prezencie jako pamiątkę z pobytu w Bałtowie. W oczekiwaniu na obiad dzieci miały możliwość skorzystania z pełnej atrakcji bawialni. Po posileniu się, udaliśmy się w stronę Wioski Św. Mikołaja, gdzie czekali na nas Śnieżynka i Lis, którzy zaprosili nas do wspólnej świetnej zabawy. Niestety ta atrakcja została skrócona ze względu na niekorzystne warunki, atmosferyczne. Deszczowa aura przyśpieszyła największą atrakcję najbardziej wyczekiwane przez uczniów spotkanie z Mikołajem w jego chatce. Piękna sceneria, zabaw z elfem i Królową Śniegu wywołała w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Zwieńczeniem wizyty było otrzymanie z rąk św. Mikołaja paczki. Ta wycieczka wywarła na jej uczestnikach niesamowite wrażenie, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Anna Zgrzywa, Barbara Odważny