Wycieczka "Zwiedzam swój region"

W dniu 02 października 2018 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna „Zwiedzam swój region” dla klas IV - VIII do Kielc.

Uczniowie odwiedzili przepiękną Kadzielnię, gdzie mięli okazję przejść 140m trasę jaskini podziwiając zjawiska krasowe oraz walory geologiczne. Obserwowali pasmo Gór Świętokrzyskich, Karczówkę oraz panoramę Kielc i Amfiteatr Kadzielnia z tarasów widokowych. Słuchali ciekawych informacji na temat historii regionu od pani przewodnik. Następnie odwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe, na którym znajduję się Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Jest tam muzeum multimedialne poświęcone historii naszego kraju. Dzieci i młodzież miały okazję zobaczyć autentyczne cele dla więźniów politycznych oraz robiące ogromne wrażenie KARCERY, w których torturowano aresztowanych. Następnie brały udział w grze dydaktycznej, mającej na celu poznanie miasta Kielce, zobaczyły najciekawsze pomniki i miejsca pamięci, Katedrę i Pałac Biskupów ,a przy okazji zdrowo ze sobą rywalizować o najlepszy czas . Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Zabawy i Zabawek, gdzie poznały przekrój różnorodnych zabawek na przestrzeni wieków aż do współczesności.

Wycieczkę zorganizowała Lidia Albiniak.