Dzień Papieski

W niedzielę, 28 października uczciliśmy pamięć wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II.

Jego osobie poświęcony był spektakl teatralny "Kawiarniane wspomnienia" przygotowany przez młodzież z klasy VII naszej szkoły. Nie zabrakło na nim poezji Karola Wojtyły, wspomnień z dzieciństwa, jak również charakterystycznych rysów jego pontyfikatu, szczególnie Jego kazań głoszonych do rodaków. Przemawiała w nich troska o Ojczyznę i Polaków. To ważne przypomnienie w obliczu 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Miłą niespodzianką były papieskie kremówki. Całość zakończyła się wspólną modlitwą za wstawiennictwem świętego papieża.