Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej Uczniów klas II i III o Puchar Wójta Gminy Rytwiany

1 marca 2024 r. sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Sichowie Dużym rozbrzmiewała gwarem zawodników i zawodniczek oraz kibiców piłki ręcznej.

Zorganizowaliśmy współzawodnictwo dla najmłodszych z klas II i III o Puchar Wójta Gminy Rytwiany pana Grzegorza Forkasiewicza, który objął turniej Patronatem Honorowym oraz był sponsorem nagród dla młodych piłkarzy.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: PSP z Wąchocka pod opieką trenerki Aldony Parki, PSP z Kunowa z trenerami Katarzyną Pająk, Markiem Pomykałą, PSP z Koniemłotów z trenerką Anną Kąsek i z PSP Sichowa Dużego z trenerami Dariuszem Karasińskim i Leną Stawiarz. Młodzi zawodnicy rozegrali mecze w systemie „każdy z każdym” w czasie 2 razy po siedem minut.

Był to dzień pełen sportowych emocji i mocnych wrażeń, gdyż wielu z tych młodych zawodników debiutowało w tego typu rozgrywkach, a ich umiejętności były zweryfikowane w jakże kontaktowej, dynamicznej grze, jaką jest piłka ręczna.

Szkoła w Sichowie Dużym od wielu lat organizuje współzawodnictwo w piłkę ręczną, także dla starszych roczników uczniów i nasi zawodnicy biorą  udział w turniejach organizowanych przez podmioty zewnętrzne, min. Mała Liga Piłki Ręcznej, ENEA CUP…

Grając w ręczną kultywujemy tradycje naszej szkoły i regionu, ale przede wszystkim motywujemy, zachęcamy dzieci i młodzież do aktywności fizycznej oraz promujemy alternatywne formy spędzania wolnego czasu, co ma olbrzymie znaczenie w dobie globalnej cyfryzacji.

Po kilku godzinach rozgrywek nadszedł czas podsumowania wyników.

Dekoracji drużyn dokonał pan Wójt Grzegorz Forkasiewicz, który otrzymał podziękowanie z rąk dyrektor szkoły Doroty Karasińskiej – Kozłowskiej za wspieranie i dofinansowywanie działalności sportowej szkoły, akceptację wszelkich działań na rzecz rozwoju sportu w gminie.

Na I miejscu podium znalazła się drużyna z Wąchocka, II miejsce wywalczyła nasza szkolna drużyna, III miejsce zajęła reprezentacja z Kunowa.

Wszystkie 4 drużyny otrzymały okolicznościowe puchary, medale dla każdego piłkarza i trenerów. Nagrodzeni zostali także: Najlepszy Bramkarz - Liliana Wdowczyk (Wąchock), Najlepszy Strzelec – Bartek Mazanka (Sichów Duży), Najlepszy Zawodnik – Antek Malinowski (Kunów) .

Trenerzy otrzymali stosowne podziękowania i gratulacje za przygotowanie zawodników do rywalizacji sportowej.

Serdecznie dziękujemy lokalnym mediom: stv.info – pan Jerzy Strzyż oraz Echo Dnia – pani Wiktoria Strawa za przybycie do naszej szkoły oraz opublikowanie materiału filmowego i wizualnego turnieju.

Autor: Dorota Karasińska-Kozłowska

Artykuły w prasie: