Karnawał 2024

Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!”

Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak było też w naszej szkole.

W tym roku szkolnym bal karnawałowy odbył się w nieco mniejszym wydaniu niż zazwyczaj i przybrał on formę zabawy klas 1-3. Niemniej jednak wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na to wydarzenie. Uczniowie już od samego rana byli bardzo podekscytowani. Ochoczo zabrali się za dekorowanie sali świetlicowej – dmuchali balony, wieszali napisy i serpentyny. Na stołach pojawiły się różnorodne przekąski. Dzieci nie zapomniały również o przygotowaniu karnawałowych strojów. Kolorowe dekoracje w salach i skoczna muzyka wprowadziły dzieci w radosny nastrój oraz zachęcały do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, pląsów i zabaw z balonami. Bal stanowił doskonałą okazję do integracji grupy, rozwinięcia umiejętności interpersonalnych oraz przyczynił się do wzmocnienia więzi między uczniami. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili w atmosferze pełnej życzliwości i współpracy. Dziękujemy dzieciom i rodzicom przygotowanie balowych strojów oraz przekąsek.

Autor: Dorota Słomka