Dni Pięknego Czytania

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami zorganizowali spotkanie literackie w ramach cyklicznej akcji Dni Pięknego Czytania. Oczywiście tematem przewodnim były uroki zimy oraz styczniowe Święto Babci i Dziadka.

Wydarzenie było szczególne, bo po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału naszych młodszych kolegów z zerówki, którzy wystawili krótki teatrzyk o „Wiewiórce Łupiskórce”, a który doskonale wpisał się w tematykę zimową. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem gry aktorskiej i pięknych kostiumów. Jak zawsze każda klasa przygotowała „coś ciekawego”, aby zachęcić nas do odwiedzania biblioteki i czytania ulubionych książek. Tym razem pierwszaki mogły się już pochwalić umiejętnością czytania i zaprezentowały krótkie opowiadanie pt. „Przygoda na lodowisku”. Wszyscy uczniowie klasy drugiej odczytali przygotowaną wcześniej i napisaną w zeszycie notatkę o ulubionym sporcie zimowym i nie tylko. Niektórzy wykonali nawet ilustrację. Była to bardzo ciekawa lekcja motywująca do uprawiania sportów, a także do wyszukiwania informacji o regułach sportowych. Niezwykle sentymentalną prezentację przedstawili najstarsi uczniowie, były to opisy swoich babć i dziadków. Bardzo osobiste, pełne ciepła, miłości, ale też wzruszeń, bo opowiadały o tych, którzy już odeszli. Aż łezka w oku się kręciła… . Z pewnością to spotkanie pozostanie na długo w pamięci, a może zainspiruje najmłodszych do pisania opowiadań, wierszy.

Autor: Dorota Słomka