Życzenia bożonarodzeniowe

spojrzał na nią pierw

jak na bratnią duszę.

(„Aniołek najładniejszy”)

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy szkoły!

Przed nami kolejne Święta Bożego Narodzenia i kolejny, już 2024 Nowy Rok. Z tej okazji pragnę Wam życzyć, abyście mieli czas i odwagę odnaleźć w sobie serce dziecka. Dziecka, które będzie radować się spotkaniem w rodzinie i z najbliższymi; dziecka, które będzie cieszyć się odpoczynkiem, zachwycać podróżą, zatrzymywać się nad filmem, książką, muzyką. Życzę Wam, żebyście czerpali z tej atmosfery świątecznej jak najwięcej pokoju i pogody ducha potrzebnych w Waszej domowej i rodzinnej codzienności oraz w naszej szkolnej rzeczywistości. Dobrych, Błogosławionych Świąt!

Drodzy Rodzice Uczniów naszej szkoły!

Zapewne czekacie z niecierpliwością na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i czas z nimi związany. Domyślam się, że wiążecie z tym oczekiwaniem plany i pomysły, jak go przeżyć. Zakładamy, że w święta w sercu każdego człowieka goszczą radość, ciepło, pokój. Do tego zapraszają święta Bożego Narodzenia. Życzymy Państwu, aby te uczucia były obecne w Państwa domach, relacjach, szczególnie relacjach z dziećmi. Co więcej, aby były obecne nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale każdego dnia, w miejscach oraz sytuacjach, jakich doświadczacie. Tego z całego serca życzę i Państwu, i sobie. Pogodnych świąt!

Drogie Uczennice! Drodzy Uczniowie! Drodzy Wychowankowie przedszkola!

Z pewnością i Wy oczekujecie pierwszej gwiazdki, która jest dla nas wszystkich symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji chcę Wam życzyć, żeby razem z tą gwiazdką zajaśniały Wasze twarze i serca w świątecznym czasie, żebyście mogli cieszyć się odpoczynkiem wśród swoich bliskich oraz chwilami wolnymi od zajęć szkolnych. Spędzajcie je aktywnie, ale pamiętajcie o sobie nawzajem, troszcząc się o bezpieczeństwo swoje i tych, których spotkacie wokół. Niech ten świąteczny okres będzie dla Was wyjątkowo radosny!

Dla wszystkich Przyjaciół szkoły!

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! Niech Dziecię Jezus umacnia w sercach miłość i krzepi nadzieję, a czuwająca u żłobka Maryja uprasza potrzebne łaski i moce na trud każdego dnia 2024 roku.

Dorota Karasińska – Kozłowska

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych –

Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym