Mikołajkowa wycieczka klas 4 - 8

Z okazji „Mikołajek” uczniowie klas 4-8, uczestniczyli w wycieczce, podczas której mieli okazję zwiedzić Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Z okazji „Mikołajek” uczniowie klas 4-8, uczestniczyli w wycieczce, podczas której mieli okazję zwiedzić Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

Dowiedzieli się od przewodnika o ciekawej a zarazem trudnej pracy tych którzy tworzyli pierwsze drogi w naszym kraju. Obejrzeli film przybliżający tą tematykę od średniowiecza po czasy współczesne, oglądali wystawy poświęcone technice i technologii budowy dróg, poznali postaci inżynierów, którzy byli prekursorami w tej dziedzinie. Podziwiali ekspozycję maszyn i urządzeń, używanych w dawnych czasach przy budowie szlaków komunikacyjnych.

Następnie obejrzeli spektakl w Teatrze im. L. Solskiego, pt.”Jaś i Małgosia”. Uczniowie mogli podziwiać pracę aktorów i scenografię na deskach teatru.

Autor: Lidia Albiniak