Mikołajki 2023

6 grudnia do naszej szkoły przybył najprawdziwszy Święty Mikołaj z wielkim workiem pełnym wspaniałych prezentów dla grzecznych dzieci. Jakież było zdziwienie najmłodszych, kiedy wyszli na przerwę ze swoich klas i ujrzeli drzemiącego Świętego Mikołaja w wygodnym, bujanym fotelu. Staruszek natychmiast się przebudził i przywitał wszystkich swoim gromkim HO! HO! HO!

Każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej przed wyczekiwanym gościem. Zerówczaki z przejęciem wyrecytowały piękny wierszyk i zatańczyły taniec zimowy. Pierwszaki przywitały Mikołaja śmiesznym wierszykiem. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej zaśpiewały piosenki ze specjalną dedykacją dla Świętego. Na koniec był wspólny taniec, który poruszył nawet strudzonego gościa. Mikołaj był zachwycony i oznajmił, że każdy zasługuje na prezenty, które przekazał z radością, poświęcając każdemu chwilę na rozmowę i pamiątkowe zdjęcie. A co było w paczkach? Oprócz słodyczy i drobnych upominków każdy znalazł dedykowany bilet do kina na bajkę pt. „Życzenie”. Opowieść muzyczną o spełnianiu marzeń, wolności i przyjaźni obejrzeliśmy na drugi dzień w kinie w Połańcu. Pomimo trudnych warunków na drodze wszyscy wróciliśmy zadowoleni do szkoły. Teraz czekamy już tylko na Boże Narodzenie.

Autor: Dorota Słomka