Pasowanie na Czytelnika

20 listopada 2023 r. otrzymaliśmy zaproszenie do biblioteki szkolnejna Pasowanie na Czytelnika. To już drugie ślubowanie w tym roku!

Uczniowie poprzez zabawę zapoznali się z regulaminem biblioteki. Rozwiązali bezbłędnie książkową krzyżówkę. Upewnili się, że książka może być wspaniałym przyjacielem na całe życie, pomaga w trudnych chwilach, ale też przenosi do magicznego świata, gdzie spełniają się najskrytsze marzenia. Pani Iza - bibliotekarka niezwykle uroczyście, poprzez przyłożenie do ramienia wielkiej księgi mądrości pasowała uczniów na czytelnika. Na koniec młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki – kredki. Dzieci obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę, a także dbać o wypożyczone książki.

Autor: Dorota Słomka