Dni Pięknego Czytania

17 listopada rozpoczęliśmy w klasach 1-3 koleją edycję programu Dni Pięknego Czytania, którego celem jest rozwijanie zainteresowań literaturą oraz podnoszenie kompetencji w zakresie pisania różnych form wypowiedzi. Pierwsze spotkanie odbyło się po hasłem „Miś bohater literacki”, bo w listopadzie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.

Pani Iza, nasza bibliotekarka przyniosła mnóstwo książek o misiach. Nie mogło zabraknąć tych najpopularniejszych: Misia Puchatka, Misia Uszatka czy Misia Yogi. Były też mniej znane z krótkich opowiadań dla najmłodszych. Z wielką przyjemnością uczniowie wysłuchali fragmentu książki o przygodach Misia z „Pamiętnik Czarnego Noska”.

Nie zabrakło również autorskich opowieści o najukochańszych misiach uczniów z klasy drugiej. Każdy z nich przeczytał niezwykły opis swojego misia, który jest dla nich ważny z różnych powodów. Pierwszaki zarecytowały wierszyk o „Misiu Zdzisiu”, który ma różne humory i emocje, tak jak my wszyscy! Klasa trzecia przedstawiła fragment przygód „Kubusia Puchatka” z podziałem na role. Nie zabrakło też misiowych piosenek. Z pewnością spotkanie literackie było udane i ciekawe, a na pewno rozbudziło ciekawość i chęć poznania opowieści o misiach.

Autor: Dorota Słomka