Koncerty dla Niepodległej

09 listopada 2023 roku, uczniowie i uczennice Zespołu Placówek Oświatowych im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym wzięli udział w eliminacjach X Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Młodzi Artyści naszej szkoły wystąpili w kategorii zespoły wokalne.

Zespół wokalny "Wesołe Nutki " z solistami: Nikola Krajewska i Artur Słomka zaśpiewali utwór "NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA". Zespół wokalnie przygotował nauczyciel muzyki pan Dariusz Karasiński. Utwór "Tu wszędzie jest Moja Ojczyzna" z dokładnością intonacji dźwięków wykonali uczniowie klasy 3, duet: Kornelka Legawiec i Kacper Gorczyński, przygotowani przez panią Lenę Stawiarz.

Zaśpiewajmy dla Niepodległej

17 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym odbył się niezwykły koncert. Aktywne, wspólne świętowanie 105 rocznicy odzyskania niepodległości z utworami patriotycznymi na ustach i w sercu stało się widzialnym dowodem miłości do Ojczyzny i wiecznie żywego ducha polskości. Wśród wielu występujących artystów: dzieci, młodzieży, dorosłych nasi uczniowie znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

W patriotycznym repertuarze zaprezentowali się:

- Dorota Karasińska – Kozłowska – dyrektor szkoły

- Gustaw Kozłowski,

- Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym – Kornelia Legawiec i Kacper Gorczyński, uczniowie klasy II oraz zespół „Wesołe Nutki”,

Część koncertową zakończono wspólnym wykonaniem „Roty”, pieśni, która towarzyszyła Polakom podczas różnych manifestacji patriotycznych i w swoim czasie pełniła rolę hymnu narodowego.

Po tej wspaniałej uczcie dla ducha, wszyscy zostali zaproszeni na prawdziwą ucztę dla ciała do szkolnej pracowni żywienia i usług gastronomicznych na poczęstunek, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Nad przygotowaniem naszych uczniów do występów wokalnych czuwała wychowawczyni klasy III pani Lena Stawiarz, pan Dariusz Karasiński nauczyciel muzyki, pani Marzena Woś nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, pani Dorota Karasińska – Kozłowska – dyrektor. Dziękuję Wam Uczniowie za wspaniałą prezentację naszej szkoły. Dziękuję Państwu Nauczycielom za przygotowanie prezentacji artystycznych, Rodzicom za współpracę w dniach koncertów.

Autor: Dorota Karasińska-Kozłowska