Kampania przeciwko przemocy

Gminna Biblioteka Publiczna w Rytwianach oraz Zespół Interdyscyplinarny w Rytwianach zaprosili uczniów klas trzecich, szkół podstawowych z naszej gminy, do udziału w Kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Pierwszym etapem projektu był konkurs plastyczny. Uczniowie mieli wykonać dowolna techniką pracę pt „10 sekund - STOP PRZEMOCY” . 15 listopada uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły  uczestniczyli w spotkaniu w programie, którego była pogadanka na temat przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, teatrzyk Kamishibai o emocjach, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie nagród. Udział w takich kampaniach i mówienie o tej tematyce jest bardzo ważne, abyśmy byli czujni i na czas dostrzegli sytuacje gdy podejrzewamy, że dziecko  doświadcza przemocy.

Autor: Lena Stawiarz