Pasowanie na czytelnika klasy pierwszej

Tradycji stało się za dość. Po raz kolejny biblioteka w Sichowie Dużym przyjęła do swojego grona młodych czytelników. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali tytuł Honorowych Czytelników Biblioteki.

Goście poznali podstawowe zasady zachowania w bibliotece jak również reguły postępowania z wypożyczonymi książkami zebrane w Kodeks Czytelniczy, który sygnowali własnym podpisem.

Dla upamiętnienia tych chwil każdy „młody czytelnik” otrzymał pamiątkowy dyplom i niewielki upominek.

Życzymy nowo pasowanym czytelnikom aby nie tracili zapału czytelniczego i czerpali z książek pełnymi garściami wszystko co najlepsze, bo”… kiedy człowiek uwielbia czytać otwiera się przed nim cały świat”.

Autor: Izabela Maciejko