Wycieczka do kina w Połańcu

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas ,,0’’ i I-III wraz z wychowawcami mieli okazję przypomnieć sobie historię jednych z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena: "Krzesiwo" i ,,Świniopas’’.

Spektakl odbył się 17 października 2023 r. na scenie Domu Kultury w Połańcu. Piękna scenografia , niezwykłe kostiumy , doskonała gra aktorów, pełnego tajemnicy klimatu i wspólna zabawa sprawiły , że była to godzina pełna wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Bajki te przypomniały dzieciom  o prawdziwej hierarchii wartości, w której odruch szczerego serca zajmuje miejsce najwyższe. A także to, że dzięki  wytrwałości i pracy można osiągnąć wszystko - bo skoro biedny Żołnierz zdobywa Królewnę, to i czy my nie możemy "zdobyć" swoich marzeń? Pokazuje również, jak złudne są dobra materialne. Z niecierpliwością wszyscy czekamy na kolejny wyjazd i spotkanie z teatrem.

Autor: Marzena Woś