Wycieczka do Czernicy

W środę 27 września uczniowie klas ,,0'' , I- III  wraz z wychowawcami  oraz rodzicami, udali się na wycieczkę do lasu w Czernicy. Celem wycieczki była obserwacja naturalnego świata roślin i zwierząt.

Uczniowie poznawali przyrodę patrząc, dotykając i słuchając. Obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Po lesie oprowadzała nas pani leśnik – Joanna Drożdżowska, dzięki której uczniowie dowiedzieli się o różnych ciekawostkach przyrodniczych. Dzieci wykazały się świetną znajomością na temat ochrony środowiska. Doskonale wiedziały, że należy je chronić i czego nie wolno robić. Na zakończenie zajęć , odbyło się ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele miłych doświadczeń oraz była okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą.

Autor: Marzena Woś