Spotkanie z policjantem

We wtorek 26 września w naszej szkole dla uczniów przedszkola, zerówki oraz klas I-III odbyło się spotkanie z policjantem asp. Marcinem Masternakiem pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo na drodze.

Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, szczególnie wieczorem. Przestrzegał również przed zabawami w pobliżu jezdni. Zwrócił szczególną uwagę na przechodzenie przez pasy z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach. Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również pasażerów samochodów i prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania oraz potrafiły udzielić wystarczających odpowiedzi.

Autor: Marzena Woś