X Jubileuszowy Przegląd Ludowej Twórczości „Jesień z folklorem, czyli muzyka łączy pokolenia” w Oblekoniu – Gmina Pacanów

W niedzielę 3 października 2023 r. w jubileuszowym przeglądzie licznie zaprezentowały się uczennice nasze szkoły.

Dziewczęta: Kornelka Legawiec, Amelka Legawiec, Karolinka Madejska, Marika Stępińska, Ania Legawiec, Maja Legawiec, Julka Rajca, Hania Wawryk, Emilka Gil pięknie wystrojone w ludowe stroje zaśpiewały siarczystą polkę „Jechali furmani”. Rada Artystyczna przyznała dziewczętom III miejsce na podium.

W kategorii solistów wystąpiła Nikola Krajewska w utworze „Z pod Gór Świętokrzyskich” i zdobyła wyróżnienie. Kornelka Legawiec zaśpiewała dynamiczny utwór „Tańcuj, tańcuj, okręcaj…”. Wykonania naszych wokalistek cieszyły się aplauzem publiczności. Prowadząca koncert Pani Karolina Kępczyk stwierdziła, że zawsze czeka na nasze żywiołowe występy „Wesołych Nutek”.

Do prezentacji uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Doroty Karasińskiej – Kozłowskiej, pani Marzeny Woś, pana Dariusza Karasińskiego.

Dziękujemy Organizatorom za gościnność i miłą atmosferę.

Autor: Dorota Karasińska - Kozłowska

Zdjęcia i filmy