Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość poprzedziła msza św. w kaplicy w Sichowie Dużym, którą odprawił ks. Michał Łukasik proboszcz parafii Koniemłoty. Oprawę muzyczną zapewnił pan Gustaw Kozłowski.

Po mszy św. w sali gimnastycznej szkoły odbyło się spotkanie społeczności szkolnej i zaproszonych gości inaugurujące rok szkolny 2023/2024. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły.

Zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników powitała dyrektor szkoły pani Dorota Karasińska – Kozłowska. W swoim wystąpieniu wspomniała o tragicznych wydarzeniach września 1939 roku. Poległych bohaterów II wojny światowej uczczono minutą ciszy, a uczennice Hania Wawryk i Nikola Krajewska wierszem i piosenką podkreśliły patriotyczny charakter spotkania.

Dyrektor szkoły zwróciła się do uczniów m.in. słowami: - „ Drodzy Uczniowie, po wakacjach jesteście nieco starsi i z pewnością  gotowi do nowych wyzwań,   macie także nowe postanowienia na ten nowy rok szkolny. Z pewnością na pierwszym miejscu listy postanowień są codzienne  zmagania o poziom wiedzy i umiejętności, o oceny. Bo przecież uczycie się nie dla szkoły, nauczycieli, rodziny, czy przyjaciół, tylko dla siebie. Każdy z Was -  wybierze własną ścieżkę edukacji, wybierze najważniejsze dla siebie wartości, w które wyposażać Was będą Rodzice w domu, a potem My, Nauczyciele w tej szkole. Jakie osiągniemy efekty?

Oczywiście nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ale z przekonaniem mogę powiedzieć, że wszyscy Uczniowie odniosą mniejsze lub większe sukcesy edukacyjne. Niektórzy zostaną mistrzami w nauce, w sporcie lub grach planszowych, inni spróbują swych sił na gruncie artystycznym, w wolontariacie czy samorządzie uczniowskim. Będą też tacy, którzy podejmą się działań na rzecz ekologii i promowania zdrowego trybu życia. Wśród szerokiej oferty aktywności, jakie planujemy do realizacji  w szkole, zapewne każdy  z Was znajdzie coś dla siebie.  Jestem przekonana, że przez cały rok szkolny przy wytężonej i rzetelnej pracy wszyscy uczniowie nauczą się  wielu przydatnych umiejętności i uzyskają promocję do następnej klas. …”

Powitała i szczególnie pozdrowiła pierwszaków – najmłodszych wśród społeczności uczniowskiej. Życzyła im odwagi, motywacji, samodzielności i najlepszych wyników w nauce.

Nauczycielom życzyła wytrwałości, zdrowia, sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz dalszego rozwoju zawodowego.

Pani Magdalenie Zając – Żyła pogratulowała kolejnego stopnia awansu zawodowego – nauczyciela mianowanego, pani Marcie Jezierskiej – Lis stopnia awansu zawodowego – nauczyciela dyplomowanego.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan Wójt Gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz, który w swoim wystąpieniu pogratulował dobrego wyniku z egzaminu ósmoklasisty, wszystkim uczniom i nauczycielom życzył jak najlepszych wyników w nauce, bezpiecznego roku szkolnego, a rodziców zachęcał do częstych kontaktów z nauczycielami, by efekty wspólnej pracy były jak najlepsze. Uroczyście odczytał i wręczył Akt Nadania Nauczyciela Mianowanego Pani Magdalenie Zając – Żyle, życząc dalszego rozwoju zawodowego.

Ostatnim punktem wydarzenia były spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych, którzy przekazali najważniejsze informacje organizacyjne.

autor: Dorota Karasińska - Kozłowska