Mobilne Laboratoria Przyszłości

Począwszy od września 2022 roku, samorządowe szkoły podstawowe odwiedzają ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Jeden z busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem pojawił się 15 czerwca 2023r. w naszej szkole. Mobilne Laboratoria Przyszłości mają na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli i uczniów.

Podczas dwugodzinnych warsztatów dla klas czwartych, szóstych  i ósmych uczniowie dowiedzieli się co to jest sztuczna inteligencja i jakie ma zastosowania w życiu codziennym. Następnie dyskutowali jak dzięki sztucznej inteligencji mogłaby wyglądać szkoła przyszłości. Uczniowie dowiedzieli się także w jakich dziedzinach życia codziennego wykorzystywana jest technika druku 3d, poznawali obsługę drukarki 3d.

Autor: Magdalena Zając-Żyła