Świetlicowe aktywności

Podczas zajęć świetlicowych wychowawcy starają się jak najbardziej uatrakcyjnić czas, który dzieci tu spędzają. Oprócz zajęć wynikających z planu pracy, realizujemy również:

- Innowację pedagogiczną „Sensorysie” podczas, której dzieci biorą udział w warsztatach i zabawach sensorycznych.

- Ogólnopolski projekt edukacyjno - czytelniczy „Bajki Pomagajki” . Głównym celem przedsięwzięcia jest czytanie bajek terapeutycznych pozwalających dzieciom oswajać trudne emocje.

- Zajęcie „Muzykowanie z Bum Bum Rurkami”, które rozwijajają percepcję słuchową i poczucie rytmu.

- Zajęcia „Kodowanie na dywanie” w ramach Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”  rozwijające umiejętność kodowania offline

- Zajęcia z Robotem Photon, w których wykorzystywane są wysokich technologii.

- Zajęcia konstrukcyjne „Lego Zabawa” z wykorzystaniem Klocków Lego, które rozwijają wyobraźnie i logiczne myślenie.

- Zajęcia „Zabawy z nauką” podczas, których wykonujemy eksperymenty i doświadczenia rozbudzające dziecięcą ciekowość.

Autor: Anna Zgrzywa