Wielkanocny Apel

5 kwietnia 2023 r. w ostatni dzień zajęć edukacyjnych przed wiosenną przerwą świąteczną w naszej szkole odbył się tradycyjny apel wielkanocny.

Ksiądz Proboszcz Michał Łukasik w kilku słowach przypomniał nam najważniejsze wydarzenia religijne związane ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.

Uczniowie przygotowali krótki montaż słownomuzyczny przybliżający nam świeckie tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Wychowankowie przedszkola oraz uczniowie klas I – III zaprezentowali swoje umiejętności w wiosennych i świątecznych wierszach i piosenkach. Wszystkie klasy wzięły udział w wielkanocnym quizie, którego laureatem została klasa III. Pani Dyrektor Dorota Karasińska – Kozłowska przekazała świąteczne życzenia. Zwieńczeniem tego wydarzenia było tradycyjne podzielenie się jajkiem.

Autor: Anna Zgrzywa